O nás

Ivo Vodička, Mgr.

Narozen 15. února 1962, v dětství vyrůstal v Terezíně, absolvoval Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem v oboru český jazyk a literatura, občanská nauka v roce 1986. Je učitelem; v současné době učí na Střední škole pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích.

Od roku 1968, kdy byla na Nedvězí postavena rodinná rekreační chata, vyrůstal zde o víkendech a o prázdninách a snažil se tu trávit s rodinou a přáteli co nejvíce času, jak jenom život dovolil. Je inspirátorem projektu, autorem technického řešení a vlastivědné části webových stránek a také správcem těchto webových stránek.

Od studentských let se věnuje výtvarné a literární činnosti; od roku 1985 píše autorské knihy, ilustruje je a váže; zúčastnil mnoha kolektivních i samostatných výstav knižní vazby, knižních objektů i volné typografické tvorby u nás i v zahraničí. Jako kytarista prošel několika hudebními tělesy a pro svou potřebu zkonstruoval několik jazzových elektrických kytar a ukulelí, na které hraje ve  swingovém bandu .

Dlouhodobě se zabývá problematikou leváctví a života leváků a o tomto tématu provozuje nejrozsáhlejší české www stránky. O nové metodě psaní leváků vydal knihu Nechte leváky drápat, Portál, 2008  a v nakladatelství Raabe sadu pracovních sešitů pro předškolní výchovu leváků v roce 2015.

 

Luboš Peterka, Mgr.

Narozen: ANO, ve znamení býka v roce, kdy J. Heyrovský získal Nobelovu cenu.

Milovník a znalec přírody, ochránce přírody, rodák z Humpolce na Vysočině, po studiích v Praze přiženěný do Terezína a dlouhobobě žijící v okolí Litoměřic. Dlouholetý učitel gymnázia a pracovník pro výchovu a osvětu v CHKO České středohoří, v současné době pracuje jako ekolog u SŽDC. Vedle zájmu o přírodu a specializace na ornitologii se v životě projevil také jako praktický člověk, který z gruntu zrekonstruoval podkrkonošskou roubenku na Novopacku, takže má blízko i k roubenkám a architektuře Kokořínska. Na Nedvězí jezdí na návštěvy do chatičky pravidelně od let osmdesátých.

V tomto projektu je odborným garantem přírodovědné a vlastivědné části a zpracování orientačních a panoramatických dat.

 

Jaroslav Smilek

Rodilý Pražan z Hloubětína, narozen ve znamení šťastných sedmiček v roce 1950, který trvale zakotvil v Terezíně a později v Litoměřicích, organizátor výjezdních zasedání na Nedvězí už od roku 1975, kdy zde jako pionýrský vedoucí zaštítil týdenní pobyt chlapeckého oddílu o jarních prázdninách, v němž byly vyrobeny a po okolí rozmístěny tři lavičky pro turisty. Od těch dob na Nedvězí  pravidelný návštěvník společných pobytů s bývalými pionýry, jejich manželkami a dětmi i různých výjezdních zasedání.

V tomto projektu je technickým poradcem a oponentem všech slepých cest, na které jsme narazili.

***

Za spolupráci děkujeme dalším, kteří nám pomohli vyřešit nějaký zádrhel, poskytli cenné informace nebo radu:

1. S určením mechů a lišejníků rostoucích na Nedvězí nám pomohla naše přední odbornice na tuto problematiku RNDr. Lenka Němcová z UJEP Ústí nad Labem.